• Systemy uzdatniania wody

  Systemy uzdatniania wody

Dostawa wody pitnej dobrej jakości stała się naszym ogólnym wyzwaniem.

Naturalne zasoby wody, z których nadawałaby się ona do użycia bez dodatkowego uzdatniania, są bardzo ograniczone. Dzięki bogatej ofercie oraz wieloletniemu doświadczeniu, firma Watersystem osiągnęła stabilną pozycję na rynku. Postawiliśmy sobie za cel uzyskanie wody o najlepszej jakości. Posiadamy sprawdzone technologie i niezawodne systemy uzdatniania wody.

 • Watersystem
systemy uzdatniania wody Warszawa

Filtry kuchenne

Zestaw Filtracyjny Profine Silver
Dzięki wkładom Profine® Small Silver możesz cieszyć się w domu czystą i smaczną wodą prosto z kranu. Zapewniający maksymalne bezpieczeństwo wkład, został przetestowany przez szereg instytucji w tym TUV i PZH.  Z filtrami Profine®Kit  woda smakuje zawsze wyśmienicie.

Wkład Profine Silver
Jest to doskonały  sposób na filtrację wody w domu czy mieszkaniu. Wkład mikrofiltracyjny Profine®, zapewnia wysoką jakość wody pitnej, dzięki skuteczności filtracji rzędu 0,5 mikrona. Zawarty w nim węgiel aktywny poprawia barwę wody oraz jej smak. 

Wybierz odpowiedni wkład Silver do filtracji wody pitnej w swoim domu.

systemy uzdatniania wody Warszawa

Filtry mechaniczne z wymiennymi wkładami

Filtry mechaniczne do wody zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do instalacji wodnych, chroniąc je przed awariami spowodowanymi np.: przez drobinki piasku. 
Stanowią one nieodłączny element każdej domowej stacji uzdatniania wody. Instalowany jest on na wejściu wody do budynku.
Jako pierwszy stopień filtracji wody stosuje filtracje wstępna, określaną jako mechaniczną, wykorzystując do tego różne filtry mechaniczne. Filtracja ta ma na celu usunięcie z wody wszelkie zawiesiny i ciała stały; tym samym zabezpiecza dalszą część instalacji oraz pozostałe urządzenia uzdatniające wodę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zamuleniem.

systemy uzdatniania wody Warszawa

Odżelaziacze do wody

Odżelazianie jest stosowane do poprawy jakości wody pitnej. Urządzenia usuwają związki żelaza, manganu oraz poprawiają zapach i barwę wody. Jony żelaza mają wpływ nie tylko na powstawanie brunatnych plam i osadów z prania, ale także powodują nadmierny rozwój bakterii żelazowych, które mogą zatykać krany i prysznice, a osadzając się na wewnętrznych ściankach przewodów wodociągowych skracają ich żywotność. Systemy odżelaziające eliminują z wody rożne formy rozpuszczonego, wytrąconego i bakteryjnie związanego żelaza

systemy uzdatniania wody Warszawa

Dwustopniowe systemy filtracyjne

Podwójne systemy filtracyjne serii Dual Media zawierają dwa rodzaje specjalnie dobranych złóż filtracyjnych, umieszczonych w jednym zbiorniku w dwóch osobnych komorach filtracyjnych. Zaprojektowane zostały specjalnie do współpracy z nowoczesnymi zaworami sterującymi GE Autotrol oraz nowym systemem dystrybucji Vortech™. Systemy Dual Media wykorzystują opatentowaną technologię Mid-Vortech™, dzięki której w jednym zbiorniku filtracyjnym umieszczono dwie oddzielone od siebie komory filtracyjne. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie dwóch różnych złóż filtracyjnych w jednym urządzeniu, umożliwiając przeprowadzenie dwustopniowej filtracji wody w jednym systemie. Dodatkową zaletą oferowanych przez nas filtrów Dual-S jest zmniejszone zużycie wody do regeneracji blisko o 30%, dzięki zastosowanemu dystrybutorowi dolnemu Vortech. Nowy inteligentny projekt zbiornika ze zintegrowanym systemem dystrybucyjnym eliminuje konieczność stosowania podsypki żwirowej, zapewniając większą efektywność cyklu płukania zwrotnego, przy jednoczesnej redukcji kosztów związanych z tym procesem (zmniejszone zużycie wody).

systemy uzdatniania wody Warszawa

Zmiękczanie wody

Jakość wody, która płynie w naszych kranach, ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie ale również na nasz dom, sprzęty AGD, armaturę i instalacje. Twarda woda może być źródłem wielu problemów. Watersystem posiada zestaw urządzeń pozwalających na realizację pełnego cyklu uzdatniania wody. 

systemy uzdatniania wody Warszawa

Lampy UV

Sterylizacja wody ultrafioletem. Technologia dezynfekcji wody promieniami UV cieszy się dużym powodzeniem. Promieniowanie UV o długości fali 253,7 nm, będące naturalną częścią promieniowania słonecznego, jest sztucznie odtwarzane. Uzyskiwane w ten sposób promieniowanie UV ma znacznie większe natężenie niż światło słoneczne i dlatego jest wykorzystywane do sterylizacji wody. Jest to niezwykle sprawdzona i bezpieczna dla środowiska metoda eliminacji mikroorganizmów z wody.

Zastosowanie

 • woda deszczowa: metoda ta pozwala na poszerzenie zakresu zastosowań i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania.
 • woda z odwiertów, studni: dla uniknięcia ewentualnego skażenia patogenami.
 • woda wodociągowa: dla zagwarantowania jakości zgodnej z Państwa oczekiwaniami, jeśli nie spełnia ona Państwa wymogów.
 • woda źródlana, powierzchniowa: dla zapewnienia Państwu stałej jakości bakteriologicznej.
 • woda magazynowana w zbiorniku
systemy uzdatniania wody Warszawa

Ochrona układów c.o

MagnaClean oferuje najbardziej innowacyjny asortyment dla optymalnej ochrony instalacji grzewczej. Filtry magnetyczne usuwają niemal 100% szkodliwego zawieszonego w wodzie osadu czarnego tlenku węgla, który gromadzi się we wszystkich systemach centralnego ogrzewania. Szybkozłączny filtr typu „in-line” nie tylko wydłuża żywotność układu centralnego ogrzewania, ale również ogranicza czynności konserwacyjne i wydatki na energię grzewczą oraz zmniejsza emisję związków węgla.

Zalety

 • Montaż „in-line” - W zaledwie 2 minuty
 • Kompaktowa budowa
 • Zawór upustowy - Łatwiejsza konserwacja i dozowanie
 • Większa niezawodność
 • Udoskonalona konstrukcja płaszcza - Podwójne wychwytywanie zanieczyszczeń
 • Szybkozłącza do szybszej instalacji i konserwacji
 • Wysokowydajne uszczelnienia
 • Zespół odpowietrzania
 • Szerokie możliwości instalacji
systemy uzdatniania wody Warszawa

Eurofilter Multi

Jednoczesne połączenie filtra mechanicznego, filtra węglowego oraz filtra magnetycznego , poprawiającego walory organoleptyczne wody oraz redukującego powstawanie osadu wapnia w instalacji.

Urządzenia domowe serii Eurofilter Multi ze złożem multifunkcyjnym to innowacyjna seria systemów, umożliwiająca jednoczesną filtrację wody do poziomu 30 mikrometrów, eliminuje nieprzyjemny zapach wody spowodowany np. obecnością chloru, poprawia jej smak oraz barwę, jednocześnie redukując powstawanie osadów wapnia, dzięki zastosowanemu filtrowi magnetycznemu.

 • Urządzenia działające automatycznie, niemal bezobsługowo.
 • Umożliwia uzdatniania wody w całym gospodarstwie domowym.

Watersystem
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Zakręt ul. Trakt Brzeski 167
05-077 Warszawa Wesoła